Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krzepicach

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu.

9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Apel został przygotowany przez Samorząd Szkolny i wzbogacony kreskówkami „Owce w sieci” z Programu Dziecko w Sieci.

Chcieliśmy pokazać, że każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Z Internetu należy korzystać rozważnie i mądrze, a wtedy przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przyniesie on wiele korzyści.